Fotó MagazinTAMRON SP 150-600mm F/5-6.3 VC USD

Fotó Magazin | 2014. Március 11., Kedd 09:00

TAMRON  SP 150-600mm F/5-6.3 VC USD
A japán TAMRON tavaly ősszel jelentett be az új SP 150-600mm F/5-6.3 VC USD (Modell A011) ultra zoom-objektívet, ami nemrég került Magyarországon a boltokba. Egy 4 x ultra zoomról van szó, amit APS-C-DSLR és fullframes szenzoros kamerákra terveztek.

A leképezési minősége a teszt során meggyőző volt. Piaci ára meglepően alacsony, mindösszesen 350 000 Forint, de ne vágjunk a teszt elébe.

 

 

Elsőként talán a 150-600mm gyújtótávolságot említeném, ami ebben a formában eddig még nem volt a Tamron kínálatában, továbbá az új eBand reflexiócsökkentő bevonatot és a három Low Dispersion üvegelemet, amelyek meggyőző leképezési minőséget garantálnak. Az USD autófókusz (Ultra Silent Drive) gyors és precíz élességállítást biztosít. Új optikai képstabilizáló rendszere pedig éles képeket tesz lehetővé akár kézi exponálással még 600mm gyújtótávolságnál is. A lencse konstrukciója, megépítése igényes, külleme pedig tetszetős. Ez a Tamron 200-500mm utódja (Modell A08), amely kompakt építése és könnyű kezelhetősége miatt a fotósok körében igen közkedvelt volt. A 150-600mm -es gyújtótávolság megnövelheti az igényes fotográfus kreatív lehetőségeit és a hasznos eszköze lehet a természet-, állatvilág- és sportfotósoknak.

 

 

 

Tulajdonságok

 

Összehasonlítva elődjének tulajdonságaival, az  SP 150-600mm F/5-6.3 VC USD gyújtótávolságát megnövelték 50mm -el az alsó és 100mm -el a felső tele-tartományban. A fotográfus ily módon nagyobb hatótávolsághoz jut, hogy közel kerülhessen események, madarak, sportolók hatékony leképezéséhez. APS-C-DSLR kamerák használatakor hihetetlen 233 - 930mm gyújtótávolság áll a fotográfus rendelkezésére.

 

666-Tamron-SP-150-600mm-F5-6-3-Di-VC-USD-5_1389878062.jpg

 

Az objektív korszerű optikai kialakítása 20 tagból áll 13 csoportban, optimális egyensúlyban tartva a kontrasztot és felbontást, ami éles és fátyol nélküli képeket eredményez. Az első

lencsecsoport 3 LD üvegelemet tartalmaz a kromatikus aberráció csökkentésére. Az új eBand (Extended Bandwide and Angular-Dependency) bevonat pedig erőteljesen csökkenti a reflexió és ellenfény által okozott képhibákat nehéz fényviszonyoknál is. Ez az üvegbevonat egy nanó alapú réteg, melynek mérete kisebb, mint a látható fény hullámhossza. Ez lesz felhordva hatékonyságnövelőként a meglevő bevonatokra.

 

 

01a_0005.jpg

 

 

 

01b_100szazalek.png

 

Nagy gyújtótávolság kompakt vázban. A jól átgondolt objektívkonstrukció a minimumra csökkenti a lencsecsoportok szükséges mozgásait a zoomolás alkalmával. Ez a fő oka annak, hogy ez az optika kategóriájában egyedülállóan egy viszonylag kompakt vázzal rendelkezik. A Tamron ebben az esettben kiváló egyensúlyt talált a méretet, súlyt és az optikát illetően.

 

Impozáns életlenségi hatás (Bokeh) A kerekalakú blendenyílást 9 lekerekített lamella hozza létre.  A kerek forma kibővíti a fotográfus kreatív lehetőségeit a különösen látványos úgynevezett Bokeh hatással. Két blende csukásnál is kerek megmarad a kerek blendenyílás. 


 

666-Tamron-SP-150-600mm-F5-6-3-Di-VC-USD-9_1389878089.jpg

 

 

Képstabilizáció: A Tamron objektívekben már bizonyított képstabilizátor (VC stabilizátor ) hatásosan kompenzálja a bemozdulásokat, és a kézből exponálás alkalmával is képes éles képeket biztosítani. 

 

Autófókusz: Az új Tamron SP 150-600mm F/5-6.3 VC USD egy jól műkődő USD (Ultra Silent Drive) autófókuszt használ halk, precíz és gyors élességállításra. Kellemes opció a manuális élességszabályozás időrabló átkapcsolás nélkül.  

 

 

Kiváló minőségű váz: Az SP 150-600mm F/5-6.3 VC USD korszerű külső kialakítása meggyőző, többek között az ismert Tamron gyűrű miatt, amelyik most először “Tungsten ezüstben” tündököl. Az új állványrögzítő bilincs növeli a biztonságos rögzítést és nagyobb stabilitást ad a felvételkészítésnél. A lencsén három kapcsoló található. Az első egy élességlimitáló két pozícióval, a második egy manuál autófókusz (MF/AF) kapcsoló, a harmadik pedig ki és bekapcsolja a képstabilizációt. 

 

Tamron-SP-150-600mm-F5-6.3-Di-VC-USD-Model-A011-lens.jpg

 

 

Fájlkezelés: Az objektív csomag tartalmazza a SILKPIX Developer Studio-t, egy RAW-file kezelő programot. A szoftver segítségével, az objektívvel készült RAW minőségű képeket kiváló minőségben konvertálhatjuk, pluszként különböző képstílusokat hozhatunk létre vele. Ezekhez a beállításokhoz tartozik a fehéregyensúly, szín, élesség, és a gradációs görbe. A SILKPIX Developer Studio az említett beállításokon kívül egy sor további funkciót tartalmaz, ilyen a különböző aberrációk (kromatikus, torzítás, fénycsökkenés a képszélek felé) korrekciója, Interneten is lehívható a tárolt objektívprofilok alapján. A szoftver segítségével olyan fotók hozhatók létre, amelyek a legnagyobb igényeket is kielégíthetik. 

 

 

Összefoglaló:

A Tamron objektívek ez idáig is nagyon kompetens és alacsony árfekvésű alternatívái voltak a nagy nevű márkás objektíveknek, és jó teszteredményekkel szerepeltek itt a FotoVideo magazin hasábjain. Az új Tamron SP 150-600mm F/5-6.3 VC USD egyértelműen folytatja ezt a hagyományt. Aki szereti a természet, sport és egyéb fotózást, ahol előny a 600mm gyújtótávolság, minőségi képeket akar készíteni, és nem szeretne anyagilag lemerülni, annak ez az ultra-zoom lencse igen jó alternatíva lehet a drága márka-objektívekhez képest. Az ár elég alacsony ahhoz, hogy alkalmi objektívnek megvegyük, és ne érezzük úgy, hogy pénzt dobtunk volna ki az ablakon. Az általam készített tesztképeket végignézve és részleteibe is belenagyítva (100%) nem találtam fogást. Színben, kontrasztban és a leképezési minőségben is jól teljesít, mindemellett könnyű, kompakt és tetszetős kialakítású. Így jó szívvel tudom ajánlani az SP 150-600mm F/5-6.3 VC USD objektívet az érdeklődő fotográfusoknak.

 

(Benkő Sándor)

 

www.tamron.hu

 

    1 / 2  Következő >   Utolsó >>

Share |
top

A hozzászóláshoz kérjük jelentkezzen be, ha még nem regisztrált a regisztráció linken megteheti!

E-mail

Jelszó

Regisztráció | Elfelejtett jelszó

bottom




Impresszum
Betöltés: 3.137875 másodperc.