Fotó MagazinCanon G11 - A legenda tovább él

Fotó Magazin | 2010. Június 14., Hétfő 13:00

Canon G11 - A legenda tovább él

Ami tetszett:
-rengeteg kezelőszerv a gyors beállításokért
-osztályelső képminőség
-kihajtható kijelző

Ami nem tetszett:
-apró és sűrűn elrendezett gombok

A G11 egy igazi sikertörténet szülötte. Bár az elmúlt évtizedben ez a modell is jelentős változásokon esett át, mégis bátran kijelenthetjük, hogy a legújabb modell tisztán képviseli mindazt amit az első „G” is.

Kompakt és mégis nagyszerű. A Canon G sorozata már akkor elkülönült a kisgépek tömegétől amikor bridge mint kategória még csak születőben volt. Túlélte az olcsó tükörreflexesek megjelenését, a szuper-zoomok elterjedését és számos vetélytárs eltűnését vagy feltűnését. A Canon G sorozattal szemben támasztott elvárások a kompaktokkal szemben támasztható legmagasabbak, mégsem szoktunk csalódni.Az új G11 jellemzését érdemes azzal kezdeni, hogy az elődjéhez képest néhány dologban látszólag visszalépett, hiszen kisebb lett -bár csak 0,2'-al- a kijelzője és majd harmadával kisebb lett a felbontása. Ezek azonban szinte tökéletesen megfelelnek a géppel szemben támasztott elvárásoknak, hiszen a G11 a kompakt gépektől eltérően, nem folytat számháborút. A G11 igyekszik a fotósok igazi igényeit kielégíteni. A kijelző valójában azért lett egy picikével kisebb, hogy el lehessen forgatni, az érzékelő felbontása pedig azért csökkent, hogy annak érzékenysége növekedjen. Így a képek kevésbé hajlamosak zajosodásra, ráadásul a dinamikai tartomány is javul egy kicsit. Vagyis, bár kevesebb képpontunk van, a kép egészének minősége sokkal jobb lehet. No meg aztán a 10 megapixel is bőségesen elég a legtöbb esetben.Persze van sok olyan dolog is, ami nem, vagy csak keveset változott és azt is hagyományos irányban. 

 

A G11 főbb műszaki jellemzői

A G11 méretében a kompaktokhoz, műszaki tartalmában azonban egyértelműen a nagyokhoz hasonlatos. A gépen található vakufoglalat és az akár második redőnyre is szinkronizáló vakuvezérlés nagy ritkaság. Az 5x zoom 28-140mm-nek megfelelő. Ez egy kicsivel több mint ami az átlagos kompaktokban lenni szokott. Az optika körül bajonett is található előtét lencse számára. Az optika minősége remek. A csodás kontraszt, remek felületkezelés, jó élesség és részletgazdagság és megbízható képstabilizátor mind alapos tervezésről és igényes kivitelről árulkodnak. A hab a tortán azonban a gép blendeszerkezete, ami ellentétben a sok kompaktban megtalálható végtelenségig leegyszerűsített fényerő korlátozó mechanika helyett valódi képalkotó eszköz. A G11-be épített hagyományos, lamellás blendeszerkezet élein épp úgy csillan meg a fény mint a tükörreflexesek hasonló alkatrészén, így hasonló képi világot kaphatunk, miközben a blendeértéket is aránylag tág keretek között állíthatjuk. Az érzékelő egy szokatlan megoldás, hiszen a korábbi 14,7 megapixeles CCD helyét egy 10 megapixeles vette át. Külön érdekesség, hogy bár a Canon a CMOS technológia elkötelezett híve és szószólója, ebben a gépben CCD-t találunk. Az ok egyszerű, a Canon az elérhető legjobb képminőség hajszolása közben képes volt kompromisszumot vállalni a hangzatos műszaki adatok terén a jobb minőségért. A CCD amúgy egy 1/1,7”-es, vagyis egy átlag kompakt gép érzékelőjénél bő 60%al nagyobb. Az új lapka legnagyobb érzékenysége iso 3200, alapérzékenysége iso 80. A gép rugalmasságát bővíti egyrészről a képstabilizátor, ami kevés fény mellett segíthet, másrészről egy beépített ND szűrő.

 

PowerShot G11 FRT LCD.JPG

 

 


    1 / 2  Következő >   Utolsó >>

Share |
top

A hozzászóláshoz kérjük jelentkezzen be, ha még nem regisztrált a regisztráció linken megteheti!

E-mail

Jelszó

Regisztráció | Elfelejtett jelszó

bottom




Impresszum
Betöltés: 0.103402 másodperc.